Starbase już na Steamie - zbuduj i zaprogramuj własną stację kosmiczną

Dla kosmicznych inżynierów, od twórców Trine.

Starbase od studia Frozenbyte - twórców serii Trine - zadebiutowało w dziale Wczesnego Dostępu na Steamie. Projekt został zapowiedziany dwa lata temu i zdążył przyciągnąć uwagę fanów symulatorów science-fiction.

Gracze wcielają się w roboty i mają pełną swobodę działania w obrębie świata gry. Najważniejsze elementy to konstruowanie własnych statków czy nawet stacji kosmicznej oraz rozbudowywanie bazy przy pomocy kompleksowego systemu tworzenia i modyfikowania przedmiotów.

Wyjątkowym aspektem gry jest możliwość programowania. Deweloperzy przygotowali specjalnie na potrzeby Starbase mechanikę, która pozwala przypisywać różne funkcje różnym elementom - możemy więc sami zaprogramować, przykładowo, przycisk, by aktywował konkretne działanie.

Oczywiście zaawansowani gracze będą w stanie programować całe systemy, by automatyzować pewne procesy czy czynności, związane choćby z przetwarzaniem surowców.

Gracze podzieleni zostają na frakcje, które mogą toczyć ze sobą wojny. Starcia mogą być niezwykle destrukcyjne, bo system zniszczeń jest wyjątkowo zaawansowany - wrogi nalot może po prostu skończyć się wielką dziurą w bazie naszej frakcji. Statki też są dosyć wrażliwe i podatne na obrażenia. Z tego też powodu bohaterami są roboty. Twórcy chcieli zaoszczędzić graczom frustrujących śmierci, choćby przez nagły brak tlenu po ataku przeciwnika.

Starbase kładzie duży nacisk na współpracę. Największe i najlepsze stacje kosmiczne będą wynikiem kooperacji mniejszych i większych grup robotów. Wspólne działanie zakłada też handel, sprzedaż surowców i pomaganie sobie w boju.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami