FIFA 22 - kolejny trailer prezentuje nowości w rozgrywce

HyperMotion i inne.

Electronic Arts opublikowało kolejny zwiastun gry FIFA 22. Wideo - reklamowane jako „gameplay trailer” oferuje szereg rwanych ujęć z rozgrywki oraz sporo materiałów zza kulis prac.

Twórcy chwalą się między innymi technologią HyperMotion. Ta odpowiada za bardziej realistyczne zachowanie drużyny, dzięki zeskanowaniu całego meczu w ramach motion capture. Rozwiązanie dzieli się na dwa filary: Xsens (specjalne stroje noszone przez piłkarzy, zaprezentowane w filmie) i ML - Flow.

„ML - Flow” to algorytm uczenia maszynowego, służący do generowania nowych animacji na podstawie wspomnianego motion capture. Tych powstało ponad 4 tysiące, a niektóre z nich znajdują się - jak można zakładać - w trailerze.

Narrator zapewnia także, że sztuczna inteligencja w każdej sekundzie „podejmuje sześć razy więcej decyzji”, a przepisanie systemu odpowiedzialnego za zachowanie obrońców „pozwala defensywie zachowywać się jako jednolity blok”.

FIFA 22 ukaże się 1 października na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Tego samego dnia zadebiutują odsłony PC, PS4 i Xbox One, gdzie otrzymamy nieco inny zestaw funkcji niż te pokazane w materiale wideo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami