Fan Cyberpunk 2077 rozwiązał problem z minimapą, który gra ma od premiery

Mod dostosowuje mapę do prędkości jazdy.

  • Improved Minimap Zoom dostosowuje powiększenie minimapy do prędkości jazdy
  • Mod jest dostępny do pobrania za darmo
  • Twórca twierdzi jednak, że do jego opracowania użył „brudnych sztuczek”

W sieci jest już dostępny mod, który naprawia jeden z najbardziej uciążliwych problemów Cyberpunk 2077 - zbyt mały obszar świata ujęty na minimapie. Narzędzie dostosowuje powiększenie do prędkości, z którą się poruszamy.

Przy szybkiej jeździe, domyślna minimapa zaprojektowana przez CD Projekt Red wyświetla zakręty tak późno, że gracze nie mają czasu na reakcję i muszą ostro hamować lub nawet zawrócić, jeśli miną skrzyżowanie. Problemowi przyjrzał się DJ_Kovrik - kiedy przyspieszamy, mod Improved Minimap Zoom stopniowo zwiększa ujęty w prawym górnym rogu fragment świata. Prezentacja na poniższym nagraniu.

Minimap zoom based on vehicle speed from r/cyberpunk

Narzędzie można pobrać z serwisu NexusMods, klikając tutaj. Autor zaznacza jednak, że mod powstał w dość niekonwencjonalny sposób, bo nie istnieje dobry sposób na aktualizowanie minimapy o nowe wartości powiększenia. W efekcie DJ_Kovrik musiał skorzystać z - jak sam określa - „brudnych sztuczek”.

„Wątpliwe jest, że mod mógłby jakoś zepsuć waszą grę, ale mimo wszystko chciałem was ostrzec - to nie jest metoda, z jaką zazwyczaj opracowujemy mody dla tej gry” - wyjaśnia twórca.

Użytkownicy Reddita, na którym autor pochwalił się projektem, zareagowali entuzjastycznie - twierdzą, że takie rozwiązanie powinno znaleźć się w Cyberpunk 2077 od premiery i zastanawiają się, co powstrzymuje twórców od wdrożenia odpowiedniej aktualizacji.

Być może problem stanowią właśnie ograniczenia techniczne, o których wspomniał sam twórca Improved Minimap Zoom.

Warto jeszcze na koniec zaznaczyć, że narzędzie pozwala też personalizować powiększenie minimapy wyświetlanej poza pojazdem, kiedy postać przemieszcza się pieszo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami