Cyberpunkowe The Ascent się udało - są już recenzje

Gra dostępna w Xbox Game Pass.

Dziś na PC, Xbox Series X/S i Xbox One debiutuje The Ascent, cyberpunkowa gra akcji z elementami RPG. Dostępna w abonamencie Xbox Game Pass produkcja doczekała się już recenzji, a oceny są dobre, choć nie idealne.

W momencie pisania wiadomości, The Ascent ma w serwisie Metacritic 76 i 64 punkty, odpowiednio na PC i Xbox Series X/S. Wersja na Xbox One nie otrzymała recenzji.

Zobacz także: Ascent - poradnik i najlepsze porady

Debiutancki tytuł studia Neon Giant to w głównej mierze strzelanka z widokiem z góry, ale oferująca też fabułę, dialogi czy rozwój bohatera. Gra powstała z myślą o kooperacji, ale można bawić się solo. Historię osadzono w przyszłości - w cyberpunkowym mieście upada rządząca wszystkim korporacja, co rodzi chaos i falę przestępczości.

Większość recenzentów chwali konstrukcję świata i wygląd gry - zarówno jakość grafiki, jak i przyjemną estetykę. Do gustu przypadła im również dynamiczna, brutalna walka, choć niektórzy zwracają uwagę na stopniowo wkradającą się do potyczek monotonię.

Krytyce poddano niezbyt angażującą historię i płytkie postacie. Kilku recenzentów sugeruje też nieprzemyślany system RPG, w którym statystyki nie przekładają się na skuteczność w walce. Z opinii wynika, że w The Ascent zdecydowanie najlepiej grać ze znajomymi.

Oto wybrane oceny:

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że ukończenie gry zajmuje od ok. 15 do 20 godzin. W ramach Xbox Game Pass The Ascent uruchomimy zarówno na konsolach, jak i PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami