Xbox Series X i S to najszybciej sprzedające się konsole Microsoftu

Twierdzi prezes firmy.

Prezes Microsoftu poinformował, że najnowsze konsole firmy z Redmond są najszybciej sprzedającymi się platformami w historii marki Xbox - ujawnił dziennikarz Tom Warren.

- Dajemy z siebie maksimum, jeśli chodzi o gry - powiedział Satya Nadella podczas konferencji z inwestorami. - Xbox Series X i S są naszymi najszybciej sprzedającymi się konsolami w historii.

Od ubiegłorocznej premiery do lipca sprzedano więcej konsol, niż w przypadku poprzednich generacji w podobnym okresie czasu.

Dwie nowe platformy Microsoftu różnią się specyfikacją. Xbox Series X jest mocniejszą konsolą, odpowiadającą możliwościom PlayStation 5 - często oferuje tryby rozgrywki w 4K czy 120 FPS. Series S to mniejsza, tańsza konsola, oferująca najczęściej gameplay w 1080p.

Słabszy model występuje też w wersji bez napędu. Nadella nie zaznaczył, która wersja konsoli sprzedaje się lepiej, choć można przypuszczać, że właśnie Series S.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami