Twórcy The Last of Us i God of War pracują nad nową grą single-player

W studiu That's No Moon.

Grupa weteranów ze świata gier wideo, odpowiedzialnych w przeszłości między innymi za The Last of Us, God of War, Destiny czy Call of Duty: Modern Warfare, założyła nowe studio - That's No Moon.

Twórcy otrzymali inwestycję od koreańskiego Smilegate, opiewającą na 100 milionów dolarów. Zespół ma zamiar przygotować produkcję dla pojedynczego gracza, z kamerą w perspektywie trzeciej osoby. Poza tym szczegóły nie są znane.

1
Od lewej: Taylor Kurosaki, Michael Mumbauer, Nick Kononelos

Ujawniono za to kilka nazwisk wchodzących w skład That's No Moon. Szefem jest Michael Mumbauer (dawniej PlayStation Visual Arts Group, odpowiedzialne za przerywniki filmowe). Jest też Tina Kowalewski (z Sony Santa Monica), Taylor Kurosaki (twórca narracji w Call of Duty: Modern Warfare) czy Nick Kononelos (menedżer projektów, ostatnio Death Stranding).

Inni deweloperzy także zbierali doświadczenia przy największych światowych hitach, takich jak Uncharted 4, Destiny, a nawet Fortnite. Trwa intensywna rekrutacja kolejnych pracowników i do końca roku studio ma powiększyć się o kolejne 90 osób.

„Koncentrujemy się na zespole i chcemy, by That's No Moon było nie tylko miejscem, gdzie każdy może realizować wielkie pomysły i wykonywać wspaniałą pracę, ale także wieść zdrowe i zbalansowane życie” - zapewnia Mumbauer.

Szef studia już teraz wspomina, że firma nie musi ograniczać się do gier i w przyszłości może zainteresować się także „telewizją, filmem i nie tylko”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami