Pracownicy Blizzarda zorganizują dziś protest przed siedzibą studia

Mają cztery żądania.

Pracownicy studia Blizzard chcą zorganizować dziś protest przed siedzibą firmy w Irvine w Kalifornii. Wystosowali także pismo z żądaniami dla zarządzających korporacją.

Cała akcja ma potrwać cztery godziny. Deweloperzy i inni przedstawiciele studia pracują obecnie zdalnie, dlatego poświęcą też czas na dojazd na miejsce. Activision Blizzard nie ma zamiaru obniżać wynagrodzeń uczestników protestu za nieobecność w pracy.

blizzard_protest_pracownikow
Pomnik Thralla przed siedzibą Blizzarda

Żądania organizatorów protestu dotyczą czterech kwestii:

  • usunięcia z umów zapisu o sądzie polubownym, czyli rozstrzyganiu wewnętrznych problemów wyłącznie poprzez arbitraż, bez możliwości przekazania sprawy do sądu
  • stworzenie nowych reguł rekrutacji i przebiegu rozmów o pracę, by poprawić reprezentację różnych grup społecznych na wszystkich szczeblach
  • opublikowanie danych dotyczących wynagrodzeń, zasad przyznawania premii dla wszystkich pracowników
  • zatrudnienie niezależnej organizacji, która przeanalizuje „jak zawiódł stary system”

Warto też przypomnieć, że zaledwie wczoraj opublikowano otwarty list krytykujące Activision Blizzard, pod którym obecnie podpisało się już ponad trzy tysiące byłych i obecnych pracowników - jak informuje PC Gamer.

Korporacja została niedawno pozwana przez rządową organizację stanu Kalifornia w związku z domniemanym molestowaniem, dyskryminacją i złymi warunkami pracy.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami