Mapa do Minecrafta wygląda jak prawdziwa lokacja - gracze zachwyceni

Górski krajobraz.

Fan Minecrafta o pseudonimie qwryzu, który od ponad pięciu lat zajmuje się tworzeniem map, pochwalił się najnowszym dziełem. Górska lokacja zrobiła ogromne wrażenie na graczach.

Autorowi zależało, aby Vales of Amoril było jak najbardziej wiarygodne, więc inspirował się geografią rzeczywistych lokacji. Na mapie znajdziemy rzeki - wraz z deltami i wypłukanym przez strumień gruzem - lasy, kaniony, zaśnieżone szczyty, skryte doliny, wodospady, zatoki i fiordy.

min2
min3

Dzieło powstało na powierzchni 10 tys. x 10 tys. kostek. Qwryzu nie stawiał oczywiście sześcianów pojedynczo - skorzystał z narzędzi World Machine, World Painter i Chunky, między innymi ułatwiających generowanie dużych światów 3D.

Komentarze internautów są niezwykle pozytywne - gracze gratulują twórcy projektu i twierdzą, że mapę z łatwością można pomylić z prawdziwym zdjęciem. W momencie pisania wiadomości, pod wpisem na Reddicie jest już ponad 700 komentarzy i prawie 50 tys. „polubień”.

min4
min5
min6

Vales of Amoril powstało z myślą o Minecrafcie w wersji Java 1.16.5, ale autor podejrzewa, że może być też kompatybilna z nowszymi edycjami. W lokacji można oczywiście grać, choć ze względu na brak wszystkich materiałów, Qwryzu odradza tryb survival.

Aby pobrać projekt i przyjrzeć się mapie z bliska, wystarczy skorzystać z tego linka.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami