Forza Horizon 5 zaoferuje 11 różnych biomów. Są nowe screeny

Piękny Meksyk.

Twórcy z Playground Games ujawnili, że Forza Horizon 5 zaoferuje aż 11 różnych typów środowiska. Opublikowano screeny prezentujące każdy typ biomu, który zobaczymy w grze.

W Meksyku pojeździmy w kanionie, na wybrzeżu (piaszczystym lub kamienistym), pośród farm, po jałowej ziemi, w dżungli, w lesie, po pustyni, na bagnach, na obszarach wulkanicznych i po ulicach miasteczka Guanajuato.

forza_horizon_biomy_1
forza_horizon_biomy_2
forza_horizon_biomy_3
forza_horizon_biomy_4

Deweloperzy wybrali się do Meksyku, by dokładnie zbadać teren i przygotować jak najlepsze szkice koncepcyjne, które posłużyły następnie do stworzenia lokacji w grze. Projektantom zależało na dużej różnorodności środowisk.

forza_horizon_biomy_5
forza_horizon_biomy_6
forza_horizon_biomy_7
forza_horizon_biomy_8

Warto przypomnieć, że lokacje będą też zmieniały się dzięki powracającemu systemowi pogody i pór roku. Każdy biom będzie wyglądał inaczej wiosną niż zimą, latem czy jesienią. Pory roku w Meksyku nie są jednak wszędzie identyczne.

„Dla przykładu, wiosna oznacza deszczowy sezon w dżungli i w obszarach z terenami rolnymi, z kolei lato to okres intensywnych burz na wybrzeżach”.

forza_horizon_biomy_9
forza_horizon_biomy_10
forza_horizon_biomy_11

Forza Horizon 5 debiutuje 9 listopada na konsolach Xbox oraz na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami