Kojima pochwalił się wynikami sprzedaży Death Stranding

Na PC i PS4.

  • Death Stranding sprzedało się w nakładzie 5 mln egzemplarzy
  • Mowa o wersjach PC i PS4
  • We wrześniu ukaże się jeszcze wersja PS5

Studio Kojima Productions pochwaliło się, że sprzedało 5 milionów egzemplarzy Death Stranding na całym świecie. Mowa zarówno o wersji PlayStation 4, jak i wydanej później konwersji PC.

Szczegóły ujawnił Jay Boor, odpowiedzialny w firmie właśnie za kwestie wydawnicze. Mowa o sprzedaży do klienta końcowego, a nie dostawach do sklepów, do końca marca - sprecyzował.

- Jak na pierwszą produkcję Kojima Productions, z punktu widzenia wyników sprzedaży Death Stranding poradziło sobie całkiem dobrze - przyznał mężczyzna w rozmowie z serwisem GamesIndustry.

Wkrótce - 24 września - rezultaty zapewne jeszcze się poprawią, ponieważ na PlayStation 5 trafi Death Stranding Director's Cut. Wydanie reżyserskie wprowadza między innymi nowe misje fabularne, rozbudowuje mechanikę walki i dodaje strzelnicę oraz tryb z wyścigami pojazdów.

- Celem dla wersji reżyserskiej było wprowadzenie nowych treści, które dalej rozbudowałyby świat Death Stranding, przy jednoczesnym rozwijaniu podstawowych systemów rozgrywki - mówił Boor, w przeszłości pracownik Konami.

- Choć nieco rozbudowaliśmy studio w niektórych obszarach, zespół pozostał raczej w tym samym rozmiarze. Dużo zmieniło się jednak w sferze tego, jak działamy, ponieważ pandemia przyniosła niespodziewane wyzwania - dodał menedżer.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami