30 FPS to absolutne minimum dla Steam Deck - uspokaja Valve

Przy natywnej rozdzielczości 800p.

  • Gry testowane przez Valve osiągają 30 FPS i więcej
  • Będzie opcja ograniczenia klatek na sekundę dla zmniejszenia zużycia energii

Valve określiło Steam Deck mianem sprzętu, który „celuje w 30 FPS” przy natywnej rozdzielczości 800p. Słowo „celuje” wywołało nieco zamieszania, bo gracze obawiali się, że konsola w niektórych przypadkach nie osiągnie wspomnianej płynności. Teraz producenci uspokajają, że to absolutne minimum, które w wielu tytułach jest przekroczone.

„»Cel 30 FPS-ów« odnosi się do minimalnej wartości, jaką w naszych testach wydajności uznajemy za grywalną” - wyjaśnia na Twitterze Pierre-Loup Griffais, programista z Valve. „Do tej pory, gry, które testowaliśmy i które pokazaliśmy, osiągały stałą wartość 30 FPS lub ją przekraczały.

Griffais ujawnił też, że Steam Deck zostanie wyposażony w zintegrowany ogranicznik klatek na sekundę, który pozwoli przykładowo obniżyć płynność, aby umożliwić dłuższą pracę akumulatora.

Steam Deck zadebiutuje w grudniu. Mimo wprowadzonego przez Valve systemu rezerwacji, mającego przeciwdziałać masowo wykupującym sprzęt scalperom, zaraz po starcie preorderów na eBayu pojawiły się oferty z podbitymi cenami. Serwis usunął jednak aukcje, przekonując, że są niezgodne z zasadami przedsprzedaży - przedmiot musiałby być wysłany maksymalnie 30 dni po opłaceniu zamówienia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami