Trudno znaleźć grę, z którą nie poradzi sobie Steam Deck - twierdzi Valve

Chodzi też o najnowsze tytuły.

Trudno znaleźć grę wideo, która nie zadziałałaby dobrze na platformie Steam Deck - przyznał przedstawiciel Valve podczas rozmowy z dziennikarzami IGN.

Nawet wydane w 2021 roku produkcje „działają bez żadnych problemów”.

- Przyglądaliśmy się różnym tytułom z ostatnich kilku lat, ale prawdziwym sprawdzianem były gry z ostatniego roku. Miały kłopoty z odpowiednim działaniem na poprzednich prototypach, które testowaliśmy - zaznaczył deweloper Pierre-Loup Griffais.

- To pierwszy raz, kiedy osiągnęliśmy poziom wydajności, który jest niezbędny, by najnowsza generacja gier działała bez żadnych problemów. Wszystkie gry, które chcieliśmy sprawdzić, są w pełni grywalne. Naprawdę, to cała biblioteka Steama. Nie znaleźliśmy żadnej produkcji, z którą urządzenie by sobie nie poradziło.

Griffais powiedział też, że obecnie w grach kładzie się duży nacisk na wysokie wartości FPS i wysokie rozdzielczości, co ma pomóc Steam Deckowi, ponieważ skalowanie gier do 800p ma być łatwiejsze. Projektanci nie przewidują żadnych problemów z tym, by każda gra działała minimum w 30 klatkach na sekundę.

Valve podkreśliło także, że używają najnowszych modeli CPU i GPU od AMD, łącząc je z pamięcią LPDDR5 RAM. „Jesteśmy jednymi z pierwszych, którzy pokażą możliwości tej technologii” - zaznaczyli deweloperzy.

- Dzięki temu sprzęt jest przyszłościowy, szczególnie że nie tylko my korzystamy z takiej architektury. Jakakolwiek forma jej poprawy i optymalizacji pomoże też nam.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami