Remake Dead Space będzie znacznie mroczniejszy - sugeruje wczesne porównanie z oryginałem

Zestawienie tych samych lokacji.

Prowadzący youtubowy kanał ElAnalistaDeBits zestawił lokacje pokazane w teaserze remake'u Dead Space z odpowiednikami pochodzącymi z oryginalnej wersji gry. Jeżeli sceny ze zwiastuna reprezentują wizję artystyczną, do której dąży studio EA Motive, to możemy się spodziewać znacznie więcej mroku.

Akcję teasera umiejscowiono w pomieszczeniu, które główny bohater odwiedza na początku gry. Widzimy charakterystyczne drzwi, ale też całkiem spore zmiany w ich otoczeniu. Uwagę zwraca jednak przede wszystkim ciemność, skrywająca dużą część lokacji.

d_1
Źródło: ElAnalistaDeBits

Stół, o który opiera się Isaac w trailerze, i nad którym widzimy krwisty napis „odcinajcie im kończyny” to miejsce, w którym protagonista znajduje w grze przecinak plazmowy. Tutaj również jest znacznie mroczniej - do tego stopnia, że trudno odczytać słowa na ścianie.

d_2
Źródło: ElAnalistaDeBits

Wspomniany napis jest też zaskakująco podobny do oryginału - być może wskazuje to szacunek twórców do oryginalnej gry i dążenie do ograniczenia zmian.

Nowy materiał niekoniecznie musi reprezentować jakość graficzną finalnego produktu, ale faktem jest, że powstał na silniku Frostbite, więc autor zestawił ze sobą również modele i tekstury, np. kraty na podłodze.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami