Football Manager wprowadzi drużyny kobiece

Choć nie wiadomo kiedy.

Studio Sports Interactive potwierdziło, że seria Football Manager obejmie wkrótce także świat piłki nożnej kobiet. Twórcy zapewniają, że pracy jest sporo, więc nie wiadomo jeszcze, kiedy nowości pojawią się w grze - na pewno nie w tegorocznej odsłonie.

Szef firmy - Miles Jacobson - w przeszłości często powtarzał, że taki dodatek kiedyś się w grze pojawi, lecz „trzeba go zrobić odpowiednio”.

Dlatego też teraz deweloperzy budują rozbudowaną bazę danych futbolu kobiet, a także od podstaw nagrywają wszystkie animacje w studiu motion capture, ponieważ te przygotowane dla mężczyzn się nie nadają - wyjaśniają twórcy.

1
Nagrania motion capture już trwają

Jacobsen dodał na oficjalnej stronie serii, że nowości z całą pewnością nie będą osobnym tytułem, lecz właśnie częścią Football Manager. „Jeden sport, jedna gra" - napisał. „Gracze będą mogli płynnie przechodzić od zarządzania drużyną mężczyzn, do kobiet i z powrotem”.

„Doskonale wiemy także, że dodanie kobiet do Football Manager będzie kosztowało miliony, a krótkoterminowe zyski będą minimalne. Ale nie o to chodzi” - wyjaśnia Brytyjczyk, zwracając uwagę na dynamiczny rozwój dyscypliny.

Dużym wyzwaniem będzie wspomniana baza danych. Ta jest kluczowym elementem serii, budowana już od 28 lat i stale rozwijana przez ochotników z całego świata. Jest na tyle wiarygodna, że nie od dzisiaj służy do wyszukiwania talentów i analizowania graczy także w prawdziwym świecie.

Do tego sporo innej pracy: modele trójwymiarowe, stroje, inny system transferów i płac oraz unikatowe zasady lig kobiecych, czy też przepisanie ponad 100 tysięcy linii tekstu.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami