Remake Dead Space zapowiedziany. Jest pierwszy teaser

Gra tylko na PC i nową generację konsol.

Electronic Arts potwierdziło nieoficjalne informacje, które pojawiały się od kilku miesięcy. Studio EA Motive faktycznie pracuje nad nową odsłoną serii Dead Space. To remake, który zmierza tylko na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nie podano daty premiery.

Otrzymaliśmy krótki, lecz klimatyczny teaser z Nekromorfem i Issakiem Clarke'iem. Nie zabrakło charakterystycznego kombinezonu inżyniera, z wskaźnikiem na plecach informującym o pozostałym życiu.

„Zbudowana od podstaw na silniku Frostbite dla next-genów, produkcja pozwoli graczom doświadczyć ulepszonej historii, postaci i rozgrywki, połączonych z oszałamiającą grafiką i dźwiękiem” - czytamy w informacji prasowej.

„W Motive mamy przepełniony pasją zespół, którzy traktują ten remake jak list miłosny do fanów” - zapewnia starszy producent gry, Phillippe Ducharme. „Kiedy zajęliśmy się modernizacją gry, skontaktowaliśmy się z jej zagorzałymi fanami i zachęciliśmy ich do podzielenia się opiniami na wczesnym etapie produkcji, by dostarczyć tytuł zarówno dla nich, jak i dla nowych graczy”.

Przypomnijmy, że zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, jest to remake na wzór Resident Evil 2 od Capcomu - co sugeruje szeroko zakrojone zmiany.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami