Gry Ubisoftu trafią na Steam Deck, jeśli sprzęt odniesie sukces

Obietnica prezesa.

Gry Ubisoftu mogą wrócić na Steam i w efekcie pojawić się na platformie Steam Deck, jeśli urządzenie odniesie wystarczająco duży sukces - zaznaczył prezes firmy podczas rozmowy z inwestorami.

- Cieszymy się, że Steam Deck pojawia się na rynku. Kontynuuje bowiem trend innowacyjnych, ciekawych urządzeń. Będziemy się przyglądać wynikom tego sprzętu. Jeśli okaże się wielkim sukcesem, będziemy w stanie oferować na nim swoje gry - powiedział Yves Guillemot.

Warto przypomnieć, że Ubisoft postanowiło niedawno zrezygnować ze sprzedaży nowych gier na Steamie. Wszystko przez prowizję pobieraną przez Valve. Francuski wydawca uznał, że 30 procent to zbyt dużo.

Obecnie więc Assassin's Creed Valhalla czy Watch Dogs Legion na PC są dostępne na platformie Ubisoft Connect, ale nie tylko - można też nabyć je w sklepie Epic Games Store. Firma ta pobiera mniejszą prowizję od sprzedaży.

Dostępność gier Ubisoftu na platformie Steam Deck oznaczałaby w praktyce także ich powrót na Steama. Guillemot nie wypowiedział się jednak szczegółowo na temat potencjalnych planów w tej kwestii.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami