New World jest w stanie "usmażyć" karty graficzne Nvidia RTX 3090

Aktualizacja: Amazon odpowiada.

  • Nowe MMO Amazonu trwale uszkadza karty RTX 3090
  • Największe problemy są z modelami od firmy Evga
  • Kłopoty dotyczą też jednak innych wersji

Aktualizacja: Przez dłuższy czas Amazon milczał, ale teraz firma skomentowała sytuację we wpisie na oficjalnym forum New World. Twórcy gry przekonują, że problemem są ustawienia sterownika graficznego oraz brak limitu FPS.

Deweloperzy zalecają, aby w sterowniku wyłączyć nadpisywanie ustawień graficznych wybranych w grze lub ustalić limit klatek na sekundę - najlepiej na 60.

Oryginalna wiadomość: Posiadacze komputerów z kartą graficzną Nvidia RTX 3090 powinni powstrzymać się od uruchamiania trwającej właśnie bety gry New World od studia Amazonu - wynika z raportów internautów. Posiadacze GPU informują, że ich sprzęt został „usmażony” przez MMO.

Wygląda na to, że największe szkody gra wyrządza edycjom RTX 3090 wyprodukowanym przez firmę Evga, jednak nabywcy pozostałych wersji również doświadczają niebezpiecznego przegrzewania się i dziwnych wzrostów zużycia energii.

„Granie w betę New World na moim Evga 3090 całkowicie usmażyło kartę graficzną” - opisuje streamer Gladd na Twitterze. „Wiele osób doświadcza dokładnie tej samej sytuacji z tą samą kartą i grą”.

Opis podobnych problemów znajdziemy na oficjalnym forum New World:

„Nacisnąłem przycisk Play, gra się ładowała, po czym wiatraki zaczęły pracować na 100 proc., a FPS-y spadły do zera. Na moich monitorach zgasł obraz i komputer przestał wykrywać kartę graficzną” - opowiada Goatz, który początkowo myślał, że „naprawił” problem, bo po restarcie PC sprzęt działał jak należy. Wtedy jednak postanowił spróbować uruchomić New World drugi raz.

„Nacisnąłem Play jeszcze raz i wydarzyło się to samo, z tym że teraz usłyszałem głośny trzask”. Tym razem RTX 3090 przestało działać na dobre.

Poszkodowani gracze próbują uzyskać zwrot kosztów od firmy Evga, natomiast pozostali posiadacze GPU Nvidii - którzy wiedzą o problemie - czekają na ewentualny patch od twórców gry.

Samo New World od wczoraj dostępne jest w fazie zamkniętej bety, a właściwa premiera nastąpi 31 sierpnia. MMO jest debiutem amerykańskiej firmy Amazon na rynku gier wideo.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami