Netflix wkrótce z grami - bez dodatkowych opłat

Oficjalne potwierdzenie.

Na platformę Netflix trafią gry wideo i będą dostępne w ramach istniejących już abonamentów, bez kolejnych opłat - poinformowali przedstawiciele firmy w dokumencie dla inwestorów.

„Gry będą zawarte w subskrypcji, bez konieczności dopłacania, podobnie jak obecnie nowe filmy i seriale. Na początku skupimy się głównie na grach mobilnych”.

Nie podano konkretnej daty wprowadzenia gier wideo na platformę.

Dokument nie wspomina o tworzeniu i wydawaniu gier, jednak warto przypomnieć, że niedawno Netflix zatrudnił dyrektora produkcji w tym właśnie celu.

„Patrzymy na gry jak na nową kategorię zawartości, podobnie jak kiedyś na oryginalne filmy, animacje czy interaktywne programy” - dodali przedstawiciele Netflixa.

Gry wideo nie są dla Netflixa zupełnie obce. Firma użyczała już licencji deweloperom zewnętrznym. Wprowadzono też kilka interaktywnych opowieści - w tym Minecraft: Story Mode. Podczas oglądania tego typu produkcji, widzowie mogą podejmować wybory za bohaterów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami