Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - trailer dodatku, screeny i informacje o fabule

Sony odkrywa karty.

  • Główna przeciwniczka Jina to szamanka Ankhsar Khatun
  • Odkryjemy mroczną przeszłość klanu Sakai
  • Dodatek wprowadzi nowe techniki walki

Sony podało szczegółowe informacje dotyczące Wyspy Iki - debiutującego 20 sierpnia dodatku do Ghost of Tsushima, zawartego w edycji Director's Cut. Poznaliśmy zarys fabuły, a także zobaczyliśmy kilka scen i zrzutów ekranu.

Nowa podróż Jina Sakaia zaczyna się, kiedy bohater odkrywa, że na tytułowej wyspie znalazło się tajemnicze mongolskie plemię, kierowane przez szamankę Ankhsar Khatun, zwaną również Orłem. „Jest ona nie tylko zdobywczynią, ale też przewodniczką dusz” - czytamy we wpisie na oficjalnym blogu.

Jeżeli Ankhsar przejmie Iki i zdobędzie poparcie jej mieszkańców, Cuszima i reszta Japonii będą w niebezpieczeństwie, więc bohater wyrusza w podróż, by powstrzymać zagrożenie z pomocą dawnych i nowych znajomych. Jak się jednak okazuje, nie jest to jego pierwsza wizyta na Iki.

„Był tam już kiedyś. A stając do walki z nowym przeciwnikiem, będzie zmuszony stawić czoła starym lękom i odkryć głęboko zakopane traumatyczne doświadczenia. Kiedy będziecie eksplorować nową wyspę i walczyć z zagrożeniem, poznacie mroczną przeszłość klanu Sakai”.

got_1
got_2
got_3

Sony twierdzi, że wyspa Iki różni się od Cuszimy. To „dzika, ogarnięta bezprawiem kraina, pełna łupieżców i bandytów”. Jin będzie musiał skrzyżować miecze z piratami i szmuglerami, a także szalonymi mnichami. Nie zabraknie też oczywiście fabularnych zadań. Sucker Punch obiecuje powrót „intymnych, osobistych i emocjonalnych” historii różnych postaci.

got_4
got_5
got_6
got_7

Jeśli chodzi o samą mechanikę, to skorzystamy z nowych technik walki, ale brakuje szczegółów.

Ghost of Tsushima Director's Cut wyceniono na 339 zł w wersji na PS5, przystosowanej do nowej konsoli Sony. Wersję reżyserską można również kupić na PS4 w cenie 299 zł. Ponadto, jest kilka opcji upgrade'u.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami