Za dużo chętnych na Final Fantasy 14. Serwery wyrzucą nieaktywnych graczy

Zmiany w aktualizacji.

Final Fantasy 14 bije rekordy popularności, przyciągając kolejne tysiące graczy na Steamie. Infrastruktura sieciowej produkcji wydaje się nie nadążać za popytem, stąd pomysł na skrócenie kolejek na serwery.

W ciągu ostatniego miesiąca na Steamie zanotowano rekordową liczbę ponad 67 tysięcy użytkowników zalogowanych jednocześnie. Za wzrostami stoi między innymi popularyzacja wśród streamerów, także tych zajmujących się głównie World of Warcraft. Dość powiedzieć, że w pewnym momencie wydawcy zabrakło cyfrowych kluczy do sprzedania.

Teraz twórcy ze Square Enix wprowadzili aktualizację 5.58, zmieniającą podejście do graczy, którzy zostawiają produkcję włączoną i odchodzą od komputera. Takie osoby będą automatycznie wyrzucane z serwerów po upływie 30 minut.

„Światy na serwerach w Ameryce Północnej i Europie są obecnie ekstremalnie obciążone w godzinach szczytu” - napisano w komentarzu do publikowanej łatki.

„Limsa Lominsa będzie teraz wymarłe” - komentują gracze na forum dyskusyjnym, mając na myśli popularne miasto-hub, gdzie użytkownicy często „parkują” postacie pomiędzy przeróżnymi aktywnościami.

Łatka 5.58 wprowadza też szereg innych zmian, głównie modyfikacje balansu umiejętności w systemie walki. Pełną listę nowości można na oficjalnej stronie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami