Reżyser filmu "Dystrykt 9" pomoże w tworzeniu sieciowej strzelanki

Dołączył do studia Gunzilla.

  • Neill Blomkamp dołączył do studia Gunzilla Games
  • Zajmie się sieciową strzelanką
  • To reżyser filmów „Dystrykt 9”, „Elysium” czy „Chappie”

Reżyser filmu „Dystrykt 9” - Neill Blomkamp - dołączył do Gunzilla Games jako główny „wizjoner”. Pomoże w stworzeniu sieciowej strzelanki. Debiutancka produkcja firmy nie została jeszcze ujawniona.

Studio powstało w ubiegłym roku i zajmuje się obecnie pre-produkcją. Wśród pracowników znalazł się nie tylko doświadczony filmowiec, ale także weterani z przeszłością w Cryteku, Electronic Arts czy Ubisofcie.

Blomkamp pracował już nad filmami na silniku Unity

Blomkamp będzie wspierał różne działy, dotykając sfery projektowania, udźwiękowienia i opowieści. Reżyser przyznaje, że choć jest zapalonym graczem, to będzie potrzebował pomocy innych producentów.

- Różnica [w porównaniu z tworzeniem filmów] polega na tym, że nie jestem jedyną osobą kierującą zespołem. Zamiast tego trzeba się upewnić, że dobrze integrujemy się jako część tego zespołu - przyznał w rozmowie z IGN.

- Mogę mieć inny punkt widzenia, ale ten musi sprawdzić się na dwóch poziomach. Musi zostać zaakceptowany przez szerszy zespół, jako właściwe podejście kreatywne. Po drugie i najważniejsze, musi pasować do struktury rozgrywki, wpływając korzystnie na tytuł - wyjaśnia reżyser.

O wspomnianej strzelance wiemy obecnie niewiele, poza tym, że ma być produkcją klasy „AAA” i zaoferuje elementy narracyjne.

Doświadczenia Blomkampa z grami są dość interesujące. Już w październiku 2017 roku informowaliśmy, że mężczyzna napisał i wyreżyserował krótki film zrealizowany za pomocą silnika Unity, popularnego wśród twórców gier wideo.

W 2007 roku wyreżyserował też trylogię krótkich filmów w ramach promocji Halo 3. Miał później zająć się pełnometrażowym projektem w świecie popularnych strzelanek, lecz Microsoft zrezygnował z pomysłu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami