Gameplay z FIFA 22. Gra ma trzy razy więcej animacji niż poprzednia część

Dzięki HyperMotion.

  • Opublikowano pierwsze ujęcia z rozgrywki z Fify 22
  • Sztuczna inteligencja usprawniła tworzenie animacji
  • Nowa odsłona ma ich o 4 tys. więcej niż FIFA 21

Electronic Arts opublikowało pierwsze ujęcia z rozgrywki w grze FIFA 22. Materiały ujawniono w pokazie deweloperów, którzy podczas transmisji opowiadali o nowościach w gameplay'u.

O systemie HyperMotion mówiło się już wcześniej - odpowiada za bardziej realistyczne zachowanie całej drużyny, dzięki zeskanowaniu całego meczu. Teraz dowiedzieliśmy się, że rozwiązanie dzieli się na dwa: Xsens (specjalne stroje noszone przez piłkarzy) i ML - Flow.

Kluczowe „ML - Flow” to algorytmy uczenia maszynowego, służące do generowania nowych animacji na podstawie wspomnianego motion capture. Nowych ruchów, zagrań czy przyjęć przygotowano około 4 tysięcy, co łącznie sprawi, że FIFA 22 będzie miała trzy razy więcej animacji niż poprzednia część.

- To pierwszy rok, gdy mieliśmy okazję prawdziwie budować na nową generację konsol - przyznał producent Matt Lefreniere podczas niedawnego pokazu dla mediów. W prace zaangażowane były oddziały EA Sports w Vancouver oraz w Bukareszcie.

- Te doświadczenia i technologie będą służyły jako fundament dla Fify przez następne pięć do dziesięciu lat. To bardzo ekscytujący czas dla całej rodziny FIFA - dodał deweloper.

FIFA 22 ukaże się 1 października na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Tego samego dnia zadebiutują odsłony PC, PS4 i Xbox One, gdzie otrzymamy nieco inny zestaw funkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami