Rainbow Six Siege za darmo? Ubisoft nie ma takich planów

To trudniejsze, niż się wydaje.

Ubisoft powtórzył, że na razie nie planuje zmiany modelu dystrybucji sieciowej strzelanki Rainbow Six Siege. Tytuł nie będzie więc dostępny za darmo, choć jest na rynku już od sześciu lat, a obecne trendy wydają się premiować w tym gatunku właśnie podejście Free to Play.

- Stale przyglądamy się sposobom na przyciąganie nowych graczy i podtrzymanie zaangażowania naszej lojalnej społeczności. Obecnie nie ma jednak planów, by uczynić Rainbow Six Siege grą Free to Play - zapewnił młodszy reżyser Aurélien Chiron w rozmowie z serwisem PCGamesN.

Francuski wydawca wypowiadał się w podobnym tonie już w przeszłości, lecz obecnie w sieci ponownie zaczęto dyskutować o zmianach, ponieważ Ubisoft coraz częściej organizuje darmowe weekendy z produkcją.

W styczniu ubiegłego roku Leroy Athanassoff - także reżyser - wyjaśniał, że przejście na darmową dystrybucję jest bardziej skomplikowane, niż może się wydawać. Nowi gracze mieliby zapewne spore problemy w rywalizowaniu z weteranami, co mogłoby zniechęcać - tłumaczył.

Jeśli więc zmianom nie towarzyszyłyby odpowiednie modyfikacje balansu lub matchmakingu, ostatecznie wpływ na popularność gry mógłby być odwrotny - odpływ graczy zamiast zwiększenia zainteresowania.

Jeśli o nowym wywiadzie mowa, Chiron wspomniał także, że twórcy szykują lepsze narzędzia treningowe dla nowych graczy, by móc „szybciej testować operatorów, bronie i gadżety”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami