Nintendo nie ma planów na więcej modeli Switch

Poza nadchodzącym OLED.

  • Nintendo dementuje ostatnie doniesienia medialne
  • Firma zapewnia, że nie planuje nowych modeli Switch - poza OLED
  • Zyski z konsoli pozostaną na podobnym poziomie

Poza nachodzącym sprzętem z ekranem OLED, Nintendo nie ma obecnie planów na kolejne modele konsoli Switch. Japońska korporacja zdementowała niedawne doniesienia medialne.

Agencja Bloomberg napisała w ubiegłą środę, że rewizja OLED zwiększy koszty produkcji o około 10 dolarów, podczas gdy rekomendowana cena detaliczna w USA wzrośnie aż o 50 dolarów.

„Według niedawnych doniesień medialnych, Nintendo Switch (OLED) będzie generowało większe zyski. Aby zagwarantować poprawne zrozumienie wśród inwestorów i klientów, pragniemy wyjaśnić, że te doniesienia nie są prawdziwe” - czytamy w komunikacie.

„Chcemy też wyjaśnić, że dopiero co ogłoszone Nintendo Switch (OLED) zadebiutuje w październiku 2021 roku i nie mamy obecnie żadnych planów na nowy model” - dodano.

Warto pamiętać, że taki komunikat nie jest niczym szczególnie nowym w świecie korporacji. „Obecnie” zostawia miejsce na interpretacje, ponieważ plany zawsze można zmienić - zauważono w komentarzach na Twitterze.

Japońska korporacja już w przeszłości publikowała podobne dementi, a nowe urządzenia ostatecznie i tak debiutowały. Takie podejście jest oczywiście logiczne i mało zaskakujące - brak zaprzeczenia mógłby skłonić graczy do dalszego czekania na inny model, zamiast do zakupu Nintendo Switch (OLED).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami