Darmowe Tom Clancy's XDefiant to odpowiedź Ubisoftu na Call of Duty i Valorant

Strzelanie z bohaterami.

  • Ubisoft zapowiedział Tom Clancy's XDefiant
  • Dynamiczna strzelanka stawia na starcia „6 vs 6”
  • Wkrótce start testów

Zgodnie z zapowiedziami, Ubisoft ujawnił nową strzelankę sieciową - darmowe Tom Clancy's XDefiant. Dynamiczna produkcja wydaje się rzucać wyzwanie Call of Duty - z dodatkiem unikatowych postaci w stylu Valorant i Overwatch.

„Bezpłatna, toczona w szybkim tempie strzelanka w trybie areny, która łączy intensywną rozgrywkę, spersonalizowane wyposażenie oraz wyspecjalizowane frakcje w postaci drużyn strzelców, które biorą udział w bitwie o dominację” - czytamy w opisie.

Platformy docelowe to PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S - będzie też cross-play. Na oficjalnej stronie trwają zapisy do zamkniętych testów.

XDefiant zaoferuje szereg trybów - od liniowej kampanii, po starcia „sześciu na sześciu” w różnych wariantach. Ważną rolę odegrają klasy postaci, nazwany tutaj frakcjami.

Na start dostępne będą cztery ugrupowania, różniące się umiejętnościami i stylem rozgrywki: Wilki, Wygnańcy, Czyściciele oraz członkowie Eszelonu. Każda frakcja nawiązuje do innych światów Ubisoftu. Dla przykładu, Eszelon to Splinter Cell.

Jak można się domyślać, produkcja będzie „grą-usługą”, a Ubisoft już teraz zapowiada, że zamierza rozwijać tytuł przez wiele lat. Za prace odpowiada oddział firmy z San Francisco, twórcy South Park: The Fractured But Whole czy serii Rocksmith.

Pierwsze testy rozpoczną się 5 sierpnia, ale tylko dla użytkowników PC w USA i Kanadzie. Kolejne fazy powinny stopniowo obejmować coraz większą liczbę graczy i regionów. Data premiery nie jest znana.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami