Chiński Tencent chce przejąć studio twórców Crackdown 3

Sumo Digital na sprzedaż.

  • Chiński Tencent kontynuuje zakupy na Zachodzie
  • Korporacja chce przejąć brytyjskie Sumo Digital

Chiński konglomerat medialny Tencent ogłosił chęć przejęcia brytyjskiego studia Sumo Digital, specjalizującego się we wspieraniu innych firm deweloperskich z całego świata.

Transakcja miałaby opiewać na 1,27 mld dolarów, a po ewentualnym zakupie twórcy będą kontynuować prace nad istniejącymi projektami dla przeróżnych klientów.

Tencent posiada obecnie 8,75 procent udziałów w Sumo, pozostając największym akcjonariuszem przedsiębiorstwa. Chiński gigant od kilku lat chętnie inwestuje na Zachodzie, między innymi w Riot Games (które posiada w całości), Epic Games (40%), Dontnod (23%), Activision Blizzard, Paradox czy Ubisoft (po 5%).

Jak na razie korporacja daje podmiotom wolną rękę i nie ingeruje w większym stopniu w codzienną działalność.

Sumo Digital powstało w 2003 roku i dzisiaj może pochwalić się około 750 pracownikami w dziesięciu oddziałach. Ostatnio firma odpowiadała za Hood: Outlaws & Legends oraz Sackboy: A Big Adventure.

W ostatnich latach studio coraz chętniej tworzy własne gry, lecz w przeszłości specjalizowało się w pracach wspomagających i konwersjach, jak było w przypadku Hitman i Hitman 2, Disney Infinity 3.0 czy Forza Horizon 2 (wersja X360).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami