PS5 nadal jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA

Switch i Xbox także radzą sobie dobrze.

  • PS5 pozostaje najszybciej sprzedającą się platformą w historii USA
  • Mowa o okresie ośmiu miesięcy na rynku
  • Switch i Xbox Series X/S także notują dobre rezultaty

Choć Nintendo Switch i Xbox Series X/S radziły sobie w czerwcu bardzo dobrze na rynku w Stanach Zjednoczonych, PlayStation 5 utrzymało pozycję najszybciej sprzedającej się konsoli w historii notowań. Firma NPD podała najnowsze dane.

Sony ma jednak pewne powody do niepokoju, ponieważ konkurencja radzi sobie coraz sprawniej. Switch sprzedał się w czerwcu najlepiej, jeśli mowa o liczbie egzemplarzy, a Xbox Series X/S - jeśli mowa o wygenerowanych przychodach.

1
Najlepiej sprzedające się gry w czerwcu w USA

Pomimo tego, dalsze zainteresowanie pozwoliło PS5 utrzymać miano najszybciej sprzedającej się konsoli w historii USA, jeśli wziąć pod uwagę okres ośmiu miesięcy od premiery.

Analityk Mat Piscatella dodaje, że dzięki urządzeniom nowej generacji zanotowano świetne wyniki w segmencie konsol. Wygenerowano łączne przychody na poziomie 401 milionów dolarów, czyli aż o 112 procent więcej, niż w czerwcu 2020 roku.

Szczególne powody do zadowolenia ma Microsoft. Jak podsumowuje NPD, konsole Xbox ostatnio tak dobrze radziły sobie dziesięć lat temu, w czerwcu 2011 roku.

Jeśli mowa o grach, w ubiegłym miesiącu najlepiej sprzedawało się Ratchet & Clank: Rift Apart. Nowa odsłona wygenerowała największe przygody w historii serii, ponad dwa razy wyższe niż Ratchet & Clank z 2016 roku.

Na drugim miejscu uplasowało się Call of Duty: Black Ops Cold War, a podium zamyka Mario Golf: Super Rush na Nintendo Switch (choć bez uwzględnienia wersji cyfrowych).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami