Valve chce, by inne firmy tworzyły własne wersje Steam Deck

Nowa kategoria sprzętu.

Valve chce, by konsole - czy też przenośne komputery - Steam Deck stały się nową kategorią sprzętu. Szef firmy - Gabe Newell - nie widzi powodów, dla których inne firmy nie mogłyby tworzyć własnych wersji i konfiguracji.

- W naszej ocenie, jeśli zrobimy to dobrze, będziemy sprzedawać miliony egzemplarzy - mówił popularny GabeN w rozmowie z serwisem IGN. - Powstanie więc kategoria produktów, dostępna dla nas i dla innych producentów PC, co przełoży się na długoterminowe korzyści. Myślimy o tym właśnie w ten sposób.

1
Alienware wróci do pomysłu na UFO?

Podejście przypomina więc inicjatywę Steam Machine z 2015 roku. Różnica polega na tym, że mamy do czynienia ze sprzętem przenośnym, a Valve zaczyna od własnego urządzenia, zamiast od razu ogłaszać kilkanaście modeli różnych producentów.

Jeśli o innych podmiotach mowa, to Alienware już wcześniej eksperymentowało z podobnymi pomysłami. Należąca do Della marka na targach CES 2020 pokazała komputer Concept UFO, również przypominający Nintendo Switch - ale z Windows 10.

Teraz wystarczyłoby zainstalować SteamOS ze Steam Decka, by oferować podobne funkcje. Sprzęt mógł także pochwalić się całkiem imponującymi możliwościami, włącznie z 8-calowym ekranem 1200p.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami