Steam Deck nie uruchomi kilku popularnych gier z platformy Valve?

PUBG, Apex Legends i R6 Siege na liście.

  • Na konsoli Valve najpewniej nie zagramy w Apex Legends i kilka innych gier
  • Winowajcą brak kompatybilności systemu operacyjnego z oprogramowaniem anti-cheat
  • Valve może jeszcze znaleźć rozwiązanie problemu

Steam OS, na którym działa zapowiedziany wczoraj Steam Deck, to system oparty na Linuksie. Z tego względu konsola nie uruchomi kilku gier z listy TOP 10 najpopularniejszych produkcji na platformie Valve - o ile producent nie znajdzie sposobu na obejście ograniczeń.

Wspomniane tytuły to Apex Legends, Destiny 2, PUBG i Rainbow Six Siege. Wszystkie znajdują się w czołówce zestawienia najchętniej ogrywanych tytułów na Steamie.

Na problem zwrócił uwagę PC Gamer. Jak wyjaśnia serwis, Valve postarało się o maksymalne rozszerzenie biblioteki gier dostępnych dla Steam Deck poprzez integrację z narzędziem Proton, które pozwala uruchamiać produkcje natywne dla Windowsa na Linuksie. Pomysł nie rozwiązuje jednak wszystkich problemów, a winowajcą jest niekompatybilne z systemem oprogramowanie anti-cheat.

deck_1
Apex Legends powróciło do łask graczy, ale wygląda na to, że do sukcesu nie przyłoży się przenośna konsola Valve

O ile same gry powinny się uruchomić, to oprogramowanie do walki z cheaterami już nie, co nie pozwoli zalogować się na serwery sieciowych produkcji.

Valve oczywiście zdaje sobie sprawę z problemu i zapowiedziało już, że zamierza zwiększyć kompatybilność oprogramowania Proton z grami oraz „współpracować bezpośrednio z producentami systemów anti-cheat”, by te były tolerowane przez Steam Deck.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami