Netflix zaoferuje gry PlayStation - sugerują znalezione pliki

DualSense i... rekin?

W kodzie aplikacji Netflix znaleziono pliki, które sugerują, że usługa zaoferuje w przyszłości produkcje PlayStation.

Steve Moser - regularnie przeczesujący serwery popularnego programu - zwrócił uwagę na grafikę z kontrolerami DualSense oraz ilustrację z Ghost of Tsushima. Do tego logo z nazwą „N Game” oraz ikona rekina.

Shark (ang. rekin) może być nazwą kodową dla inicjatywy, w ramach której Netlifx chce rozszerzyć ofertę właśnie o gry wideo.

O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Mike Verdu, związany wcześniej z Oculusem, został zatrudniony na stanowisku dyrektora produkcji - poinformował Bloomberg. Dołączyli też byli pracownicy EA oraz Zyngi, co - jak sugeruje część obserwatorów - nie brzmi zbyt optymistycznie.

W kwietniu Netflix podpisał już umowę na dystrybucję (w USA) filmów z wytwórni Sony Pictures Entertainment, więc współpraca na polu gier byłaby naturalnym rozwinięciem kooperacji.

Z drugiej strony, japońska korporacja ma własną usługę strumieniowania - PlayStation Now. Gry na innej platformie streamingowej byłyby bezpośrednią konkurencją dla tego rozwiązania.

Wstępny plan zakłada rzekomo wprowadzenie pierwszych gier na Netflix już w 2022 roku. Informator Bloomberga twierdzi też, że cena usługi nie wzrośnie po pojawieniu się nowego rodzaju zawartości.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami