Steam Deck już oficjalnie - przenośna konsola Valve od 1899 zł

Z wszystkimi grami ze Steama.

  • Steam Deck to przenośna konsola Valve
  • Sprzęt pozwoli włączyć wszystkie gry z biblioteki Steama
  • Premiera pod koniec roku

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia - Steam Deck to przenośna konsola Valve, przypominająca nieco Nintendo Switch. Premiera w grudniu, w cenach zaczynających się od 1899 złotych.

Procesor przygotowany we współpracy z AMD ma zapewnić „więcej niż potrzeba do włączenia najnowszych pozycji AAA, przy oszczędnym zużyciu baterii” - czytamy w opisie na oficjalnej stronie.

1
Urodą nie grzeszy

O jakich grach mowa? Kluczową funkcją urządzenia będzie integracja z istniejącymi kontami Steam - wystarczy zalogować się, by korzystać z całej posiadanej biblioteki tytułów, z płynnym przenoszeniem zapisów włącznie.

W planach na dalszą przyszłość jest sprzedawana osobno stacja dokująca, pozwalająca podpiąć Deck to telewizora - w stylu Nintendo Switch. W sferze sterowania wyróżnia się połączenie gałek analogowych i trackpadów, co zapewne przyda się w gatunkach przeznaczonych bardziej do myszy i klawiatury.

Sprzęt wyposażono w zintegrowany układ APU. Część GPU to 8 jednostek obliczeniowych RDNA (1,0-1,6 GHz), a CPU - 4 rdzenie i 8 wątków Zen 2 (2,4-3,5 GHz). Do tego 16 GB pamięci LPDDR5 RAM oraz trzy opcje pamięci masowej (i slot microSD).

2
Sprzęt jest całkiem spory

Cena będzie różniła się właśnie w zależności od pamięci:

  • 64 GB eMMC - 1899 zł
  • 256 GB NVMe SSD - 2499 zł
  • 512 GB „high-speed” NVMe SSD - 3099 zł

Ekran o maksymalnej rozdzielczości 1280 × 800 i rozmiarze 7 cali wykonano w technologii LCD, przy odświeżaniu na poziomie 60 Hz. Do tego szereg innych funkcji: Wi-Fi, Bluetooth czy mikrofon. Bateria ma wystarczyć na 2-8 godzin rozgrywki. Ładowanie przez USB Type-C.

Reklama

Skocz do komentarzy (16)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (16)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami