Oficjalny multiplayer w American Truck Simulator już dostępny

Niedługo także w Euro Truck Simulator 2.

Deweloperzy z SCS Software wprowadzili do American Truck Simulator tryb Konwoju, czyli oficjalny multiplayer, pozwalający wyruszyć w trasę z innymi graczami. Tryb ten trafi przed końcem tygodnia do Euro Truck Simulator 2.

Testy nowego trybu trwały od kilku miesięcy. Udział w nich mogli wziąć wszyscy chętni, a wielu fanów skorzystało oczywiście z tej możliwości, by pomóc twórcom dopracować moduł online.

Zakładając własne sesje online możliwe będzie ustalanie swoich zasad. W rozgrywce weźmie udział maksymalnie ośmiu graczy, ale w przyszłości twórcy chcą zwiększyć tę liczbę.

Najważniejszym elementem jest możliwość wspólnego akceptowania tych samych zleceń, by razem podążać do jednego celu. Cały ruch drogowy, wydarzenia losowe, pogoda i upływ czasu są oczywiście zsynchronizowane dla wszystkich uczestników.

Warto przypomnieć, że zabawa sieciowa była do tej pory możliwa w grach od SCS jedynie przy użyciu modyfikacji, które nie gwarantowały idealnych warunków. Fani symulatorów czekali na oficjalny multiplayer od lat.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami