Battlefield 2042 nie zaoferuje trybu offline - nowe informacje o grze

Walki z botami tylko online.

Przedstawiciele studia DICE poinformowali, że Battlefield 2042 nie zaoferuje trybu offline. Tytuł stawia na multiplayer i nie przygotowano kampanii fabularnej, lecz gra pozwoli toczyć starcia z botami.

Oznacza to, że nawet rozgrywanie w pojedynkę meczu z komputerowymi przeciwnikami będzie wymagało stałego połączenia z siecią. To jedna z informacji z najnowszego wpisu z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania.

Sprecyzowano też między innymi szczegóły dotyczące wyposażenia. Potwierdzono, że każdy Specjalista może wyposażyć wyrzutnię rakiet - kosztem innego przydatnego i determinującego rolę na polu walki gadżetu (na przykład skrzyni medycznej).

Podobnie wygląda sytuacja z Szarikiem - tak nazwany jest robot bojowy, którego można wezwać do boju. Wszyscy będą mogli wyposażyć gadżet, który pozwoli go przywołać.

„W Battlefield chodzi przede wszystkim o swobodę wyboru i rozgrywki, przy czym podejmowane przez Was decyzje są kluczowe dla drużyny i sukcesu całego zespołu” - zaznaczyli twórcy.

Gracze chcieli też wiedzieć, jak łatwe będzie rozpoznawanie wrogów, jeśli Specjalistów będzie można wybierać niezależnie od strony konfliktu. Deweloperzy odpowiedzieli, że testują obecnie „opcje i systemy, które wesprą was w identyfikowaniu nieprzyjaciół w trakcie walki”.

Inne nowe szczegóły:

  • niemożliwe będzie toczenie walk na piętrach, dostępne będą tylko poziomy lobby oraz dachu
  • frakcje otrzymają własne pojazdy
  • w momencie premiery zabraknie bitew morskich
  • boty zawsze będą wypełniać serwery, jeśli zabraknie na nich graczy

Battlefield 2042 ukaże się 22 października. Już 22 lipca natomiast odbędzie się kolejna prezentacja gry podczas EA Play Live. Ujawniony zostanie nowy rodzaj rozgrywki wieloosobowej.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami