Niektórzy gracze testowali Company of Heroes 3 już od paru lat

Twórcy współpracują z fanami.

Company of Heroes 3 zostało zapowiedziane wczoraj, ale niektórzy gracze już trzy lata temu rozpoczęli pierwsze testy nowej strategii od studia Relic.

- Od trzech lat mamy już siedemdziesięcioosobową grupę graczy-doradców - powiedział producent David Littman w rozmowie z PC Gamerem. - Testowali grę właśnie od trzech lat.

Wszystko zaczęło się od małej grupy twórców i dziesiątki najlepszych graczy Company of Heroes, modderów czy twórców map. Z czasem grupa stawała się coraz większa.

Relic kładzie tym razem bardzo duży nacisk na współpracę ze społecznością. Może to mieć związek z faktem, że niektóre rozwiązania w poprzedniej odsłonie zostały przyjęte dosyć negatywnie - podobnie jak parę pomysłów z Dawn of War 3.

- Zapytaliśmy na początku: jaki teatr wojenny by wam odpowiadał? - zaznacza Littman. - Wszyscy się zgodzili, że chcemy nowego obszaru działań. Bez powrotu na front zachodni czy wschodni. Został więc Pacyfik i Morze Śródziemne. Po głosowaniu Morze Śródziemne wygrało 10 do 0.

Company of Heroes 3 oferuje największą nowość w historii serii - mapę kampanii w stylu tego, co kojarzymy z cyklu Total War. Pomiędzy misjami z walką przemieszczamy oddziały po terenie kraju, przeprowadzamy zwiady czy wzywamy bombardowania. Sami wybieramy kolejność wykonywanych zadań.

Pełna wersja gry zadebiutuje w 2022 roku. Na Steamie udostępniono wczesną wersję pre-alpha, którą każdy może przetestować.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami