Najdroższy Skyrim w historii? Zafoliowany egzemplarz sprzedano za 600 dolarów

Na aukcji internetowej.

  • Za 600 dolarów sprzedano nieotwierany egzemplarz Skyrima
  • Kopia dotyczy wersji Xbox 360

Na aukcji internetowej za 600 dolarów (około 2300 zł) sprzedano zafoliowany egzemplarz Skyrim w wersji Xbox 360. To jedna z najdroższych kopii gry.

O sprawie pisze serwis Kotaku. Zorganizowaniem oraz przeprowadzeniem transakcji zajęła się firma Heritage Auctions, która specjalizuje się w oferowaniu rzadkich przedmiotów. Co ciekawe, istnieje możliwość złożenia kontroferty i odkupienia tytułu za 900 dolarów.

Sprzedany egzemplarz Skyrima jest w bardzo dobrym stanie. Wata - renomowana firma, która ocenia kolekcjonerską wartość produktów związanych z branżą wirtualnej rozrywki - nieotwartemu pudełku z grą przyznała notę 9,2 A+.

skyrim_zafoliowany_aukcja
Zafoliowany egzemplarz Skyrima na Xbox 360 jest w bardzo dobrym stanie (źródło: Heritage Auctions)

Tak wysoka cena za produkcję Bethesdy może zaskakiwać, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że pozycja wciąż jest popularna i łatwo dostępna. Przypomnijmy, że choć projekt ukazał się w 2011 roku, w różnych edycjach trafił na szereg platform sprzętowych.

Niedawno gry wideo pobiły dwa rekordy. Najpierw zafoliowaną kopię The Legend of Zelda sprzedano za 878 tysięcy dolarów (3,4 miliona zł), a kilka dni później zapakowany egzemplarz Super Mario 64 za 1,56 miliona dolarów (około 6 mln zł).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami