Tokyo Game Show prawdopodobnie bez Final Fantasy 16

Twórcy chcą pokazać dopracowaną grę.

Final Fantasy 16 najprawdopodobniej nie zostanie zaprezentowane podczas Tokyo Game Show, które odbędzie się na przełomie września i października. Wydawca gry chciałby zorganizować pokaz, lecz twórcy sugerują, że do niego nie dojdzie.

- Naprawdę chcemy coś pokazać na TGS 2021, ale najpewniej po prostu nie zdążymy czegoś przygotować - zaznaczył główny producent, Naoki Yoshida, podczas niedawnej transmisji na Twitchu.

- Chcemy pokazać grę, ale przecież byłoby lepiej, gdybyście mogli od razu ją przetestować po pokazie, prawda?

Słowa producenta wyraźnie wskazują, że twórcy chcieliby zdążyć przygotować grywalne demo Final Fantasy 16, zanim zorganizują kolejną prezentację nowej odsłony popularnego cyklu.

- Osobiście nie lubię przekazywania informacji o grze w małych dawkach. Rozmawiałem o tym z zespołem i reżyserem Takai. Chcemy zorganizować taki pokaz, po którym ludzie powiedzą „Chcemy już w to zagrać! Wydajcie już tę grę!”, a my odpowiemy „Proszę bardzo”.

Yoshida zaznaczył też, że „firma chce, żebyśmy pokazali grę na TGS”, odnosząc się do oczekiwań wydawnictwa Square Enix. Podkreślił jednak, że zadbanie o jak najlepszą jakość produkcji jest dla deweloperów priorytetowe i na tym będą się obecnie skupiać.

Final Fantasy 16 może ukazać się w 2022 roku. Akcja osadzona jest w uniwersum fantasy, bez elementów futurystycznych czy steampunkowych. Urywki gameplayu z pierwszego trailera wskazują, że duży nacisk położono na dynamiczną walkę w stylu Devil May Cry.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami