Klasyczne gry biją rekordy: Super Mario za 6 mln zł., Zelda za 3,4 mln zł

Zawrotne ceny pudełek.

  • Super Mario 64 sprzedano na aukcji za 1,56 mln dolarów
  • To nowy rekord w świecie gier wideo
  • Poprzedni pochodzi z ubiegłego tygodnia - to The Legend of Zelda za 878 tys. dol.

Pudełkowe wydanie Super Mario 64 w niemal idealnej jakości zostało sprzedane na aukcji za 1,56 miliona dolarów (niecałe 6 mln zł), ustanawiając nowy rekord dla klasycznej gry wideo.

Za licytację odpowiadała firma Heritage Auctions, specjalizująca się w produktach tego typu. Nigdy wcześniej nie udało się jednak osiągnąć podobnej kwoty.

1
2

Rynek gier retro jeszcze nigdy nie cieszył się podobną popularnością, za czym idą ogromne pieniądze. Dość powiedzieć, że poprzedni rekord ustanowiono zaledwie w ubiegłym tygodniu, dzięki sprzedaniu The Legend of Zelda za 878 tys. dol. (3,4 mln zł).

zeldarecord
Rekord Zeldy pobito błyskawicznie

Wcześniej - w listopadzie - najdroższą sprzedaną grą zostało zafoliowane pudełko z Super Mario Bros. 3 w jakości ocenianej na 9.2. Cena wyniosła skromne - jak się teraz okazuje - 156 tys. dolarów (ok. 600 tys. zł).

Heritage Auctions zapewnia w komentarzu, że jakość 25-letniej kopii Super Mario 64 „odebrała mowę” firmie. Specjaliści z WataGames ostatecznie wręczyli kopii ocenę 9.8A++ . To zdecydowanie wyżej, niż jakiekolwiek egzemplarzy z przeszłości.

Liczba (maksymalnie 10) określa stan samej gry, a literowe oznaczenie - samej folii. A++ to maksimum możliwe do osiągnięcia w tej rubryce. Warto jednocześnie dodać, że skala nie przewiduje oceny 9.9, więc opisywany egzemplarz jest tylko krok od ideału.

Nie ujawniono, kto zdecydował się na zakup. W ostatnim okresie spore pieniądze na budowanie kolekcji przeznaczył między innymi Palmer Luckey, założyciel firmy Oculus VR.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami