Geralt w starożytnej Japonii - zapowiedziano komiks The Witcher: Ronin

Manga o Białym Wilku.

  • The Witcher: Ronin to manga o Geralcie
  • Komiks nie jest związany z innymi wiedźmińskimi produkcjami
  • Wkrótce wystartuje zbiórka pieniędzy na Kickstarterze

CD Projekt na WitcherConie nieoczekiwanie zapowiedział The Witcher: Ronin - japoński komiks (tak zwaną mangę) o Geralcie osadzoną w świecie inspirowanym starożytną Japonią. Data premiery nie jest znana.

Twórcy podkreślają, że fabuła opowieści nie jest związana z żadnymi książkami, grami czy serialem. Publikacja przedstawi odrębną historię, w której Biały Wilk podąży tropem tajemniczej śnieżnej damy Yuki Onna.

Za scenariusz mangi odpowiada Rafał Jaki, który w przeszłości współtworzył karciankę Gwint, a obecnie pracuje nad serialem anime w uniwersum Cyberpunk 2077. Rysunki przygotuje zaś Hataya - ilustrator znany między innymi z pozycji Neko no Matasaburou i Mangaka Joshi.

The Witcher: Ronin zaoferuje sto stron w kolorze. CD Projekt w całości pokrył koszty stworzenia publikacji, ale wkrótce na Kickstarterze rozpocznie się zbiórka pieniędzy na edycję kolekcjonerską i światową premierę. Autorzy chcą bowiem, by opowieść ukazała się jednocześnie w jak największej liczbie krajów.

Co ciekawe, internauci, którzy wesprą akcję, otrzymają nie tylko sam komiks, ale też trzy piętnastostronicowe krótkie historie od zaproszonych do współpracy artystów.

Jaki wyjaśnia w rozmowie z IGN, że pomysł na ronina Geralta narodził się w 2015 roku. Wówczas z inicjatywy dewelopera przygotowano ozdobione wizerunkiem Białego Wilka jako japońskiego wojownika koszulki, które w trakcie wyjazdu do Tokio nosił wraz z szefem CD Projekt Red, Adamem Badowskim. Później powstała seria figurek utrzymana w podobnym stylu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami