CS:GO traci graczy po wprowadzeniu płatnych meczów rankingowych

W czerwcu liczba użytkowników spadła o kilkanaście procent.

  • W czerwcu liczba użytkowników CS:GO spadła o ponad 16 procent
  • Powodem mogą być wprowadzone niedawno płatne mecze rankingowe

W ubiegłym miesiącu CS:GO zanotowało duży spadek graczy. Zmniejszenie zainteresowania tytułem nastąpiło po wprowadzeniu przez Valve płatnych meczów rankingowych.

Według danych gromadzonych przez serwis Steam Charts, w czerwcu średnia liczba użytkowników sieciowej strzelanki uplasowała się na poziomie 549,34 tysięcy. To mniej o 16,75 procent względem maja, kiedy wynik wynosił 659,88 tysięcy.

Zaznaczyć jednak trzeba, że zainteresowanie produkcją spadało regularnie od lutego bieżącego roku, aczkolwiek w minionym miesiącu odpływ graczy był rekordowy. Wcześniej był nie wyższy niż 9 procent.

csgo_spadek
Liczba graczy CS:GO spadła o ponad 16 proc.

Niewykluczone, że przyczyną zmniejszania liczby użytkowników jest niedawne wprowadzenie opłat za tryb rankingowy. Dostęp do rozgrywek gwarantuje bowiem tylko posiadanie konto Prime, które teraz można jedynie zdobyć za pieniądze - 55,99 zł.

Valve tłumaczyło zmianę faktem, że możliwość zdobycia omawianego statusu za darmo zachęcało „czarne charaktery” do rujnowania zabawy nie tylko doświadczonym, ale i nowym graczom. Decyzja najwyraźniej nie spodobała się fanom.

Istnieje też możliwość, że spadek liczby użytkowników to efekt faktu, że z rozgrywki zrezygnowały wspominane przez twórców „czarne charaktery”. Mimo niższego zainteresowania, CS:GO wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych produkcji na Steamie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami