Skyrim na Unreal Engine 5 - grafik pokazuje remaster lokacji

Nowe oblicze wieży przy Białej Grani.

Pracujący jako wolny strzelec grafik Chris G odtworzył jedną z najważniejszych lokacji The Elder Scrolls 5: Skyrim na wczesnej wersji nowego silnika Unreal Engine 5. Rezultat pozwala zobaczyć, jak mógłby wyglądać next-genowy remaster hitu Bethesdy.

Graficzego liftingu doczekała się zachodnia wieża strażnicza obok Białej Grani, czyli miejsce, w którym odbywa się pierwsza walka ze smokiem w grze. Jak twierdzi autor, projekt powstał w zaledwie kilka dni.

W stworzeniu „remastera” wieży i okolic pomogła nowość zaimplementowana do Unreal Engine 5, czyli technika Nanite. To system, pozwalający za pomocą milionów mikro-poligonów tworzyć środowiska z dużą ilością geometrycznych detali.

Jak tłumaczy pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Chris G, większość elementów widocznych w materiale składa się z ponad miliona trójkątnych poligonów, a sama wieża może się pochwalić jedenastoma milionami trójkątów. Wbudowany w Nanite automatyczny system dostosowywania poziomu detali w zależności od odległości sprawił jednak, że scena nigdy nie wykracza ponad zakres dwóch milionów wielokątów na ekranie.

skyrim_ue_5_2
skyrim_ue_5_4

Dzięki użyciu techniki DLSS od Nvidii, w czasie rzeczywistym scena działa w płynności w granicach 60-70 FPS-ów. Nie wiadomo jednak, jakim sprzętem dysponuje grafik.

Skyrim to nie jedyny ciekawy projekt artysty. Na YouTube opublikował też miasteczko Goodsprings z Fallout: New Vegas, odtworzone w Unreal Engine 4.

Jeszcze więcej prac grafika znajdziemy na jego profilu w serwisie ArtStation.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami