Nintendo Switch OLED przypomniało graczom o PS Vita

Sony wyprzedziło epokę.

Zapowiedź nowego modelu Nintendo Switch - z ekranem OLED - przypomniała graczom o innej konsoli przenośnej, która postawiła na tę samą technologię wiele lat wcześniej - PlayStation Vita.

Sprzęt Sony z grudnia 2011 roku posiadał 5-calowy wyświetlacz zbudowany właśnie z takich diod. Japońska korporacja eksperymentuje z OLED od dawna, począwszy od PDA CLIÉ PEG-VZ90 z 2004 roku.

Teraz gracze żartują, publikując w sieci starania wsadzenia PlayStation Vita do stacji dokującej Nintendo Switch. „Dziękuję za kopię recenzencką” - napisał Jon Cartwright z Nintendo Life.

Dowcipy biorą się po części z rozczarowania nowym modelem Nintendo Switch. Fani czekali na wersję Pro z mocniejszym procesorem, lecz producent potwierdził już, że jedyne nowości to właśnie większy ekran - oraz nieco większa obudowa i waga.

Inni gracze przypominają, że za pomocą oprogramowania VitaDock oraz komputera Raspberry Pi można stosunkowo prosto zbudować własną stację dokującą, za pomocą której podłączymy Vitę do telewizora - prawie jak Switch.

W przypadku PS Vita Slim powrócono już do ekranów LCD. Oczywiście technologia OLED znacznie rozwinęła się w ostatniej dekadzie i sprzęty z pasywną matrycą są obecnie wypierane przez aktywne matryce, znane także jako AMOLED (sprzęt Sony miał już właśnie taki wariant).

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami