Minecraft w Korei Południowej tylko dla dorosłych - przez prawo Kopciuszka

Restrykcje dla młodszych graczy.

  • W Korei Południowej w Minecraft dostępny jest tylko dla osób powyżej 19. roku życia
  • Ograniczenie związane jest z przepisami, które zakazują młodym użytkownikom gry w nocy
  • Fani chcą zniesienia prawa Kopciuszka

Minecraft to tytuł, który cieszy się popularnością wśród młodszych graczy. Od kilku miesięcy w Korei Południowej produkcja dostępna jest jednak tylko dla dorosłych, co jest skutkiem lokalnych uregulowań.

O sprawie pisze The Korea Herald. Pierwotnym źródłem problemu jest tak zwane prawo Kopciuszka - wprowadzone w 2011 roku przepisy, które osobom poniżej 16. roku życia zakazują grania w pozycje sieciowe między północą a 6:00 rano.

minecraft_dla_doroslych
Minecraft w Korei Południowej ma klasyfikację wiekową 12+

Do restrykcji dostosowało się wielu wydawców, implementując rozwiązania, blokujące młodym graczom rozgrywkę we wspomnianych godzinach. Nieco inną metodę obrał Microsoft, który od 2012 roku wymaga, by Koreańczycy korzystający z Xbox Live mieli 19 lat lub więcej.

Mimo że koncern z Redmond przejął Minecrafta kilka lat temu, dotychczas użytkownicy mogli grać w tytuł z pomocą zewnętrznych kont, które pozwalały ominąć weryfikację wiekową. Sytuacja zmieniła się w grudniu ubiegłego roku, od kiedy do zabawy niezbędne jest konto amerykańskiej firmy.

To oznacza, że obecnie słynna produkcja studia Mojang dostępna jest wyłącznie dla graczy powyżej 19. roku życia, co niedawno potwierdzono we wpisie na oficjalnej stronie internetowej projektu. Lokalni fani przekonują, że powodem jest prawo Kopciuszka i w miniony piątek uruchomili petycję o zniesienie przepisów. Do 4 lipca wniosek podpisało 15 tysięcy osób.

„Istnieje ryzyko, że koreański rynek będzie jedynym, w którym Minecraft określany jest jako gra dla dorosłych” - tłumaczą organizatorzy akcji. Jeden z ministrów, który pracował nad wprowadzeniem kontrowersyjnych uregulowań, twierdzi jednak, że winnym aktualnej sytuacji jest Microsoft, ponieważ firmy powinny wdrażać rozwiązania dostosowane do wymogów w każdym kraju.

Amerykański koncern na razie nie skomentował sprawy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami