Zapowiedziano Nintendo Switch z ekranem OLED - znamy cenę i datę premiery

Nowy, droższy model konsoli.

Nintendo zapowiedziało nowy model konsoli Switch, wyposażony w 7-calowy ekran OLED. Premiera 8 października, w cenie ustalonej na 350 dolarów - 50 dol. więcej od standardowego urządzenia.

O nowym Nintendo Switch z wyświetlaczem wykonanym właśnie w takiej technologii mówi się już od wielu miesięcy, lecz użytkownicy mieli zapewne nadzieję na szersze odświeżenie także innych podzespołów.

Nintendo wyjaśnia w informacji prasowej, że rozmiar sprzętu będzie zbliżony do obecnego urządzenia, choć ekran wzrośnie z 6,2 cala właśnie do 7 cali. Nie zmieni się rozdzielczość, nadal wynosząca maksymalnie 1280 × 720.

Wszystkie wydane już kontrolery Joy-Con pozostaną kompatybilne, tak samo jak gry. Pamięć wewnętrzną rozbudowano do 64 GB (w porównaniu do 32 GB w wydaniu standardowym), a nowa stacja dokująca otrzymała złącze LAN, eliminujące konieczność kupowania adaptera.

1
Rodzina Nintendo Switch

Jeśli o stacji dokującej mowa, ta dostała także specjalną podstawkę, więc nie będzie już musiała stać wyłącznie w pionie. Jak przypomniano, 8 października ukaże się także Metroid Dread, kolejna odsłona zasłużonej serii.

Nie jest obecnie jasne, czy model OLED uwzględni ulepszony procesor Nvidia Tegra X1, o którym także spekuluje się już od dłuższego czasu.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami