Trwa zamieszanie w sprawie Might & Magic X - gra usunięta za Steama

Problemy z serwerami DRM.

Ubisoft w ubiegłym miesiącu zakończył obsługę serwerów szeregu produkcji, w tym Might & Magic X - Legacy na PC. Ten tytuł oferuje głównie treści dla pojedynczego gracza, ale także przestał działać, z powodu wyłączenia infrastruktury zabezpieczeń DRM.

Posiadacze mogli więc nadal uruchomić tytuł, lecz kampania i DLC stały się w większości niedostępne, choć - teoretycznie - to wyłącznie treści single-player. Jak można się domyślać, fani nie byli zadowoleni, lecz szybko opracowali metodę na obejście zabezpieczeń.

Teraz Ubisoft zareagował, ale zamiast - jak oczekiwano - wyłączyć zabezpieczenia DRM, postanowił usunąć grę z dystrybucji na Steamie i we własnym sklepie. W ten sposób kłopot faktycznie wyeliminowano, ale jedynie w przypadku osób, które grę kupiłyby w przyszłości - a to zapewne mała grupa.

„Na prośbę wydawcy produkt Might & Magic X - Legacy nie jest już dostępny w sprzedaży na Steam” - czytamy w komunikacie na karcie produktu.

Nowi gracze nie mogą więc kupić zepsutego tytułu, a obecni posiadacze muszą korzystać z nieoficjalnego obejścia problemu, więc żadna grupa nie jest w pełni zadowolona. Kontrowersje - jak to często bywa - wylewają się na recenzje użytkowników.

„Nigdy nie kupię już nic od Ubisoftu, nawet jeśli jednak postanowią coś z tym zrobić” - głosi jedna z opinii, zarzucając francuskiemu wydawcy kradzież.

„Niestety, Ubisoft postanowił wykastrować grę i nie można już uzyskać dostępu do wielu jej części, więc nie polecam zakupu” - raportuje inny gracz.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami