Szefowie Codemasters odchodzą z firmy - kilka miesięcy po przejęciu przez EA

Podobno zgodnie z planem.

Dyrektor generalny oraz dyrektor do spraw finansowych opuszczą firmę Codemasters wraz z końcem lipca, nieco ponad pięć miesięcy po sfinalizowaniu zakupu studia przez Electronic Arts.

Jak podkreśla rzecznik amerykańskiej korporacji, odejście - odpowiednio - Franka Sagniera oraz Rashida Varachii zawsze było planowane, lecz teraz zostało przyśpieszone, ponieważ integracja nowego zakupu z innymi oddziałami EA przebiega podobno nad wyraz sprawnie.

W ramach tego procesu Codemasters oraz Slightly Mad Studios staną się częścią EA Sports.

„Od czasu dołączenia w 2014 roku, Frank poprowadził Codemasters na pozycję rozpoznawalnego na całym świecie studia ekspertów od wyścigów” - zapewnia Electronic Arts w komunikacie dla serwisu GamesIndustry.

„Jesteśmy niezmierni wdzięczni Frankowi i Rashidowi za wszystko, co zrobili dla Codemasters oraz Electronic Arts i życzymy im wszystkiego najlepszego. Wiemy, że stworzona przez nich kultura pracy oraz duch innowacji przetrwają” - czytamy dalej.

W ubiegłym miesiącu dyrektor generalny EA - Andrew Wilson - zapewniał, że nie ma zamiaru łączyć kupowanych zespołów z istniejącymi studiami. Transakcję przejęcia - opiewającą na 1,2 mld dol. - zakończono w lutym.

Dla porównania, w czerwcu Electronic Arts poinformowało, że kupiło Playdemic - studio specjalizujące się w produkcji gier mobilnych - za 1,4 miliarda dolarów. Ta firma ma w dorobku tylko Golf Clash.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami