Dark Alliance ze słabą sprzedażą na Xboksach w Wielkiej Brytanii. Przez Game Passa?

Dominowała wersja PlayStation.

Dark Alliance to wydana niedawno kooperacyjna gra w świecie Dungeons & Dragons. Okazuje się, że w Wielkiej Brytanii najlepiej sprzedaje się wersja na konsole PlayStation.

Jak pisze PushSquare, z zestawienia poświęconego edycjom pudełkowym wynika, że w pierwszym tygodniu obecności na brytyjskim rynku, wydanie tytułu na platformy Sony stanowiło 96 procent egzemplarzy kupionych przez klientów. 54 procent rozeszło się na PS5, a 42 procent na PS4.

To oznacza, że wersje na konsole Xbox to 4 proc. sprzedanych kopii gry. Produkcja uplasowała się ostatecznie na 23. miejscu listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii, choć dokładnych danych liczbowych nie przedstawiono.

Niektórzy spekulują, że powodem niskich rezultatów osiąganych przez tytuł na platformach Microsoftu w dystrybucji fizycznej może być fakt, że Dark Alliance od dnia premiery dostępne jest w abonamencie Game Pass. Na razie nie wiadomo też, jak poradziła sobie cyfrowa edycja pozycji.

Akcję osadzono w krainie Icewind Dale. Gracze wcielają się w postaci znane ze świata Dungeons & Dragons, w tym Drizzta Do'Urdena, Catti-brie i barbarzyńcę Wulfgara. Każdy z herosów dysponuje unikalnymi dla siebie zdolnościami. Gra ukazała się także na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami