Atari chce wrócić do produkcji dużych gier na PC i konsole

Zmiana strategii.

Atari, czyli jedna z najbardziej zasłużonych firm w branży gier, poinformowało o zmianie strategii. Kierownictwo podjęło decyzję o ponownym skupieniu się na tworzeniu dużych produkcji na PC i konsole.

Dotychczas priorytetem dla amerykańskiej spółki były darmowe tytuły na platformy mobilne, pozycje na wydane w czerwcu retro urządzenie VCS oraz udzielanie licencji zewnętrznym podmiotom.

Teraz Atari znacząco zmienia podejście. W planach jest wykorzystanie katalogu dwustu gier i marek - wśród których są Asteroids, Centipede, Missile Command i Pong - do przygotowania „mocnego zestawu” tytułów wysokobudżetowych (z segmentu premium) na PC i konsole.

atari_vcs
Niedawno Atari wydało własną konsolę - VCS

Szczegółów na temat poszczególnych produkcji na razie nie ujawniono, aczkolwiek zaznaczono, że prace nad pierwszymi projektami już trwają i - jak pisze GamesIndustry - powinny trafić do sprzedaży przed końcem 2022 roku.

Ponadto w ramach podjętych działań Atari wstrzyma rozwój lub sprzeda pięć darmowych gier - RollerCoaster Tycoon Stories, Crystal Castles, Castles & Catapults, Ninja Golf i Atari Combat: Tank Fury. Nowa strategia nie wpłynie jednak na tytuły, które odniosły duży sukces i mają „lojalne grono użytkowników”.

Zmiany dotkną pozostałych gałęzi biznesowych spółki. Firma zlikwiduje swoje kasyno w Afryce, a także ograniczy funkcjonowanie działu telewizyjnego, który zrezygnuje z tworzenia kolejnych seriali na rzecz udzielania licencji zewnętrznym podmiotom.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami