PES 2022 będzie grą Free to Play - sugeruje dziennikarz

Konami zmieni podejście?

Andy Robinson z serwisu VGC zasugerował w najnowszym odcinku podcastu Off The Record, że Konami może zmienić podejście do serii PES, oferując najnowszą odsłoną za darmo.

- Konami budzi się do życia - zaczął dziennikarz, nawiązując zapewne do faktu, że w ostatnich latach japońska korporacja odłożyła gry wideo na boczny tor. Tymczasem teraz zajmuje się nie tylko symulatorem piłki nożnej, ale ma także plany związane z horrorami.

- Słyszę też, że nowości mają dotyczyć PES. Chcą postawić na Free to Play i w tym roku mocno zamieszać - wyjaśnił Robinson, w okolicach 21:30 w powyższym zapisie podcastu.

Pewną wskazówką na temat przyszłości cyklu może być niespodziewana wersja demonstracyjna - a raczej test techniczny - PES 2022. Format serii zmienił się już w ubiegłym roku, gdy PES 2021 był jedynie dodatkiem do PES 2020. Wtedy zadecydowały raczej problemy z pandemią.

To sprawia jednak, że twórcy z Japonii mieli dwa lata na przygotowanie PES 2022, co z pewnością jest okazją na wprowadzenie szerzej zakrojonych innowacji, włącznie z przejściem na model F2P.

Warto przypomnieć, że - według doniesień z maja - seria zmieni także nazewnictwo, na eFootball PES. Takie podejście może sugerować właśnie nacisk na dystrybucję cyfrową, ale czy za darmo?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami