Mod naprawia znany błąd w Mass Effect Legendary Edition

Pamięć Vernera.

Nowa modyfikacja Mass Effect Legendary Edition naprawia znany błąd z Conradem Vernerem, czyli entuzjastycznym fanem Sheparda, obecnym we wszystkich trzech odsłonach trylogii.

Usterka sprawia, że w Mass Effect 2 mężczyzna niepoprawnie pamięta naszą reakcję w pierwszej części serii. Nawet jeśli byliśmy mili, w „dwójce” postać zawsze reagowała tak, jak gdyby w przeszłości potraktować ją negatywnie, zmuszając bronią do przestania udawania rekruta N7.

1
Conrad odzyskał pamięć

BioWare przy pracach nad Edycją Legendarną zapewne zostawiło błąd, ponieważ ten został w pewnym stopniu skorygowany w Mass Effect 3. W „trójce” Verner przeprasza bowiem postać gracza i tłumaczy, że mógł źle zrozumieć nasze intencje ze względu na stres.

Teraz całość szlifuje jednak wspomniana modyfikacja na PC, pod tytułem „Conrad Verner Remembers (ME2LE) Bug Fix”. Twórca - niejaki Marcus22Khaar - razem z członkami społeczności Mass Effect na Discordzie zadbał nawet o zostawienie odpowiedniego dziennika w kwaterach Sheparda.

2
Kluczowe jest to zdjęcie

Jeśli klikniemy na zdjęcie naszego fana (wysłane rzekomo jako prezent od samego zainteresowanego) będziemy mogli „przypomnieć sobie”, jak potraktowaliśmy go w ME1, od nowa podejmując wybór. Dzięki temu ME2 poprawnie wykryje opcję dialogową i zostaniemy odpowiednio przywitani podczas kolejnego spotkania.

Verner służył początkowo jako drobny żart ze strony twórców, lecz szybko wyrósł na ulubieńca fanów, co tłumaczy jego obecność we wszystkich odsłonach serii - włącznie z Andromedą, gdzie spotykamy jego siostrę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami