Fani World of Warcraft uciekają do Final Fantasy 14? Ośmioletnie MMO z rekordowym zainteresowaniem

Ponad 47 tys. graczy jednocześnie.

  • Padł rekord graczy w FF14
  • Społeczność zasilili najpewniej fani World of Warcraft
  • Znani streamerzy rezygnują z gry Blizzarda

W trakcie ostatniej doby, Final Fantasy 14 ustanowiło swój nowy rekord liczby jednocześnie bawiących się graczy na Steamie. Tytuł nie otrzymał w ostatnim czasie nowej zawartości, więc najpewniej to pochodna pogorszonych nastrojów społeczności fanów World of Warfcraft oraz znanych streamerów, którzy porzucili MMO Blizzarda na rzecz produkcji Square Enix.

Z danych gromadzonych przez serwis SteamDB wynika, że w szczytowym momencie Final Fantasy 14 zgromadziło przed monitorami i telewizorami 47542 osób. Poprzedni rekord wynosił 41200 graczy i padł w czerwcu 2020 roku - po premierze dodatku Shadowbringers.

Kolejne DLC, Endwalker, ukaże się dopiero w listopadzie

Ponadprzeciętne zainteresowanie nie wynika tym razem z nowego dodatku. Jak zauważa PC Gamer, część społeczności fanów World of Warcraft była w poprzednich tygodniach zirytowana oczekiwaniem na aktualizację Chains of Domination. Update ukazał się w ubiegłym tygodniu, ale poprzedził go okres aż 218 dni „pustki” od wydania ostatniego rozszerzenia.

Ponadto Asmongold i CohhCarnage, znani streamerzy, kojarzeni do tej pory głównie z World of Warcraft, przerzucili się na Final Fantasy 14, zapewne przekonując do gry wielotysięczne grupy fanów.

Istnieje oczywiście możliwość, że zwiększone zainteresowanie grą Square Enix jest jedynie tymczasowe, a liczby bawiących się graczy wkrótce spadną - tym bardziej że w przeszłości World of Warfraft regularnie na nowo przyciągało fanów nowymi dodatkami czy aktualizacjami.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami